logo
rus eng
Manas vietas
draugiem.lv
Reģistrēties
Kāpēc reģistrēties?
Aizmirsi paroli?
Ātrā pieeja
Naktsmītnes
Rezervējamās naktsmītnes
Pirtis
Ievērojamākās vietas
Pilis un muižas
Atpūta laukos
Telpas svinībām, banketiem
Restorāni, kafejnīcas
Atpūta pie ūdens
Muzeji
Naktsmītnes Rīgā
Informācijas centri
Teātri
Konferencēm un semināriem
Auto noma
Peintbola vietas
Pasākumu kalendārs
Maijs
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Jūnijs
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
Rezervē ar atlaidi!
Šobrīd Vietas skatās 146
Viesi - 146
Reģistrētie lietotāji - 0
Sadarbībā ar
Booking
Krievijas Tūrisma Industrijas Savienības Baltijas nodaļa
Worldofbmx.com
Autoorientēšanās
Latvijas Viesn
Slovākijas ceļvedis
Dabas retumu kr
Vidzemes t
Sazinies ar Vietas*lv!
Tālrunis: +371 29111411
e-pasts: [email protected]
Skype vietas_lv
Twitter: vietas
IESAKI ŠO SATURU CITIEM!

Ventspils

Kurzemes reģ.
Iedzīvotāju skaits: 43783
Mājas lapa: www.ventspils.lv
Tūrisma informācija
Ventspils TIC (Ventspils, Dārza iela 6)
Pašvaldības
Ventspils pilsētas dome (Ventspils, Jūras iela 36)
Rādīt karti

Apraksts
Ventspils pilsētas ģerbonis – viens no senākajiem Latvijas pilsētu heraldiskajiem simboliem. Tā pamatelementi veidojušies Livonijas periodā (13.-16.gs.) un mazmainītā veidā saglabājušies līdz pat mūsdienām.
Senais heraldiskais simbols spilgti apliecina Latvijas un Ventspils piederību pie viduslaiku Eiropas kultūras areāla.
 
Ģerboņa oficiālais heraldiskais apraksts: Purpura laukā ar sudraba tīklojumu sudraba medību rags ar zelta iemuti, stīpu un apmali, virs tā zelta ķetnu krusts.
 
Ventspils ģerboņa attīstības sākumi saistāmi ar 14.gs. – tīklotā (damascētā) laukā novietots medību rags ar ķetnu krustu – Livonijas ordeņa simbolu, kas simbolizēja Ventspili kā ordeņa valstī ietilpstošu pilsētu – redzami jau kādam 1369.g. sastādītam dokumentam pievienotā vaska zīmogā. Maz mainītā veidā šie elementi turpina vizuāli reprezentēt Ventspili arī turpmākajos gadsimtos.
 
1925.g. Ventspils ģerboni oficiāli apstiprina Latvijas valsts prezidents. Tā apraksts un zīmējums veidots, balstoties uz vēsturisko pilsētas heraldisko simbolu. Pēc 1940.g. šo Ventspils pašapliecināšanās zīmi neizmanto.

Ventspils ir viena no Latvijas senākajām pilsētām. Tās teritorijas apbūves sākumu saista ar Livonijas ordeņa pils uzcelšanu, kura pirmoreiz vēstures dokumentos pieminēta 1290. gadā.

Kopš 1369. gada zināms pilsētas zīmogs un ģerbonis, bet pilsētas tiesības netieši pieminētas kādā 1378. gada dokumentā. Livonijas ordeņvalsts laikos Ventspils ir pazīstama kā ostas pilsēta, tā kļūst par Ziemeļvācijas tirdzniecības pilsētu savienības – Hanzas locekli.
 
Pirmais Ventspils ekonomiskais uzplaukums saistīts ar Kurzemes hercoga Jēkaba valdīšanas laiku (1642-1682), kad pilsēta ir pazīstama ne tikai kā hercogistes galvenā osta, bet arī kā ievērojams kuģu būves un amatniecības centrs. Šajā laikā uzbūvēti vairāki desmiti tirdzniecības un kara kuģi. No Ventspils hercoga kuģi dodas uz hercogistes kolonijām – Gambiju un Tobago salu.
Poļu-zviedru kara laikā 1659. gadā Ventspils gandrīz pilnībā nodeg, bet Ziemeļu kara laikā ievazātajā mēra epidēmijā 1710. gadā iet bojā pilsētas iedzīvotāju vairums. 1795. gadā hercogisti iekļauj Krievijas impērijas sastāvā.
19. gs. vidū sāk atdzīvoties ostas darbība, atsāk darbību kuģubūvētava. Kopš 1870. gada Ventspilī darbojas jūrskola.
 
19. gs. beigās Krievija nolemj izbūvēt Ventspilī modernu ostu, vienlaicīgi izbūvējot dzelzceļa līniju Maskava-Ventspils-Ribinska. Ventspils no vietēja mēroga ostas pārvēršas par nozīmīgu Krievijas lauksaimniecības produkcijas tranzītostu. Ostas darbība šajā laikā pārceļas galvenokārt uz Ventas upes labo krastu. Strauji izaug arī visa pilsēta – iedzīvotāju skaits no 7 000 1897. gadā pieaug līdz 29 000 1913. gadā.
 
Pilsētas uzplaukumu pārtrauc pirmais pasaules karš. Karadarbības ietekmē iedzīvotāju skaits pilsētā samazinās gandrīz divkārt. Latvijas valsts neatkarības laikā (1919-1940) Ventspils osta nespēj sasniegt pirmskara kravu apgrozījuma līmeni.
 
1939. gadā Ventspilī sāk būvēt bāzes Sarkanās armijas vajadzībām. Tās daļas ienāk Ventspilī saskaņā ar 1939. gada Latvijas – PSRS līgumu. 1940. g. Latvijas okupācija un aneksija PSRS sastāvā ventspilniekus skar tāpat kā pārējos Latvijas iedzīvotājus. 1940. gadā tiek nacionalizēti lielākie rūpniecības un tirdzniecības uzņēmumi, kā arī dzīvojamie nami. 2. pasaules kara, represiju un emigrācijas rezultātā iedzīvotāju sastāvs un skaits ir stipri mainījies. Tomēr arī pēc Otrā pasaules kara Ventspils sekmīgi turpina attīstīties kā starptautisko kravu tranzīta centrs. Nozīmīgi Ventspilij ir sešdesmitie un septiņdesmitie gadi, kad Ventspils kļūst par lielāko PSRS naftas un naftas produktu eksportostu.
 
Kopš Latvijas valstiskās neatkarības atgūšanas (1991.g.) noris ievērojamas politiskās un ekonomiskās izmaiņas, un vērojama strauja Ventspils pilsētas un ostas attīstība. Šajā laikā Ventspils pakāpeniski ieņem aizvien nozīmīgāku vietu Latvijas pilsētu vidū: strauji mainās pilsētvide, Ventspils veidojās ne vien par attīstītu tranzīttirdzniecības, bet arī par iecienītu tūrisma vietu, ieinteresējot gan ar vēstures un arhitektūras objektiem, gan ar sporta iestādēm, dažādu atrakciju vietām, sakoptu pludmali
 
Apskates objekti Skatīt objektu albūmu
Dienvidu mols
Moli būvēti 1905. gadā pēc ostas inženiera M. Šistovska projekta. 2001.gadā atklāja piebrauktuvi Dienvidu molam, kur izveidota labiekārtota pastaigu promenāde ar skatu platformu pie pašas bākas._
Piemineklis Krišjānim Valdemāram
Atrodas Ventmalā netālu no Livonijas ordeņa pils. Autors M.Polis. Skulptūra atlieta bronzā Vācijā. Tā "novēro" Ventspils ostas darbību, kā arī katru kuģi, kas pa jūras vārtiem iepeld Ventspils_
Dzirnavu laukums
Šajā vietā ilgus gadus ir bijušas pilsētas vējdzirnavas. Tagad laukuma centrā ir ierīkota strūklaka, kas iebūvēta oriģinālā dzirnakmenī. Laukumā, kopā ar savdabīgiem apstādījumiem, ir_
Ventspils evaņģēliski luteriskā baznīca
Šī ir pirmā mūra baznīca, kas celta ārpus pils (līdz 1834. gadam dievkalpojumi notika pils kapelā). Luterāņu dievnams Ventspilī būvēts smagnējās ampīra formās un atbilst svarīgas_
Nabagu iela
Šīs ielas nosaukums radies pateicoties nespējnieku namam, kas šeit pastāvējis kopš 1567.gada, kad šeit dibināja hospitāli, un līdz pat 1935.gadam, kad nespējnieku namu uzturēja Vācu draudze._
Puķu pulkstenis
Pulksteņa diametrs - 5 metri, tam ir stundu, minūšu un sekunžu rādītāji. Vasarā pulksteņa pamatnē iestāda ap 2500 puķu stādu, bet ziemā to rotā salizturīgi augi un īpašs apgaismojums._
Pēdējie 10 komentāri
#3 Guna — 15.05.2009, 23:36
Esmu sajūsmā par Ventspili.Biju tur ekskursijā 5 reizes un vienmēr atradu ko jaunu un vienmer jauki atpūtos.Biju kempingā,viesnīcā,viesu mājā-visur jauka uzņemšana.Iesaku visiem,kas nav bijuši noteikti aizbraukt-nenožēlosiet.Steidzieties,kamēr krīzē viss nesabrūk,steidzieties kamēr ir skaisti.
#2 Konstance15.05.2007, 11:08
Tieši agrāk vietējie nelepojās ar savu pilsētu. Lepojas tagad, kad Ventspils ir skaistākā Latvijas pilsēta! Tiesa gan, arī te ir savi mīnusi un tomēr šī pilsēta ir ļoti, ļoti skaista!
#1 pilsdrupas (Antons)08.03.2007, 16:08
Biju pirms dažiem gadiem. Nepatika. Nez kā tagad, bet agrāk vietējie ļoti lepojas ar savu pilsētu. Tagad varbūt labāk.
LAIKA ZIŅAS VENTSPILS
Ventspils Jūras vārti
Ventspils Jūras vārti
© 2005-2024 SIA VIETAS Top.LV Rambler Top100